Upisi 2020./2021.

Upis učenika u prvi razred srednje škole u 2020./2021.šk.god.

U prilogu se nalazi natječaj naše škole za upis učenika u prvi razred 2020./2021.šk.god.

Potvrda upisa

Prilikom potvrde upisa potrebno je donijeti upisnicu potpisanu od strane roditelja i učenika te liječničku svjedodžbu medicine rada (za zanimanja: autolakirer, zidar, keramičar-oblagač, soboslikar ličilac i vrtlar) ili potvrdu nadležnog školskog liječnika (za zanimanje cvjećar).

Napomena: Hrvatski zavod za zapošljavanje snosi troškove liječničkog pregleda kod specijaliste medicine rada za zanimanje zidar, soboslikar ličilac i keramičar-oblagač. Učenici koji se namjeravaju upisati u deficitarna zanimanja moraju podignuti uputnicu u Hrvatskom zavodu za zapošljavanje PS Rijeka, u Odsjeku za  profesionalno usmjeravanje i obrazovanje, odnosno ispostavama HZZ PS Rijeka. Uputnice se izdaju samo tijekom provedbe upisa.

Ako u trenutku upisa niste u mogućnosti dostaviti liječničku svjedodžbu medicine rada, pri upisu možete dostaviti potvrdu obiteljskog liječnika, a liječničku svjedodžbu medicine rada dostavit ćete školi najkasnije do kraja prvog polugodišta prvog razreda.

Dokumenti koji su uvjet za upis u 1. razred:
- upisnica
- svjedodžba medicine rada ili potvrda nadležnog školskog liječnika
- ostali dokumenti kojima su ostvarena dodatna prava za upis

Dokumente treba dostaviti u školu:

ponedjeljak, 27.07.2020.

od 14 do 17 sati

utorak, 28.07.2020.

srijedu, 29.07.2020. g.

četvrtak, 30.07.2020.g.

i-li petak 31.07.2020.g

od 9 do 12 sati

Ove godine propisana je mogućnost dostave upisnica, kao i dokumenata o ispunjavanju posebnih uvjeta za upis, osobno ili elektroničkim putem.                                                                                                                                                                Upisnicu elektroničkim putem može poslati samo roditelj/skrbnik, a u e-poruci dužan je dostaviti i svoj osobni kontakt (broj telefona, broj mobitela) kako bi ga škola mogla kontaktirati.

E-adresa na koju se može slati dokumentacija:                                                                 ured@ss-graditeljska-industrijaiobrt-ri.skole.hr

Prilikom dostavljanja dokumentacije elektroničkim putem učenik ili roditelj/skrbnik može se izjasniti i o izbornim predmetima te odabiru stranog jezika, kao i o svim posebnostima koje su vama važne za organizaciju nastave u sljedećoj školskoj godini.

Sva propisana dokumentacija može se uslikati ili skenirati te poslati elektroničkim putem.

Kandidat svoj upis potvrđuje vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na obrascu (upisnici) dostupnom na mrežnoj stranici NISpuSŠ-a (www.upisi.hr), koji je dužan donijeti osobno ili dostaviti elektroničkim putem u srednju školu do roka navedenog u Kalendaru.

Nakon što kandidat potvrdi svoj upis vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na obrascu (upisnici) i dostavi ga srednjoj školi, učenik je upisan u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021. Ako kandidat zbog opravdanih razloga nije u mogućnosti u propisanim rokovima dostaviti potpisan obrazac (upisnicu) za upis u I. razred, dužan ga je donijeti osobno ili dostaviti elektroničkim putem njegov roditelj/skrbnik ili opunomoćenik.

Roditelj/skrbnik može donijeti upisnicu u srednju školu ili je dostaviti elektroničkim putem (skeniranu ili slikanu) na e-adresu školske ustanove.

Originalnu dokumentaciju učenika koja se predaje u srednju školu (upisnice i dokumenti koji su uvjet za upis) učenik ili roditelj/skrbnik može donijeti do kraja rujna 2020.

Ako učenik ne dostavi originalnu dokumentaciju, srednja škola se radi daljnjeg postupanja može obratiti Ministarstvu znanosti i obrazovanja, Upravi za odgoj i obrazovanje.

Obavještavamo vas da je na mrežnim stranicama Primorsko-goranske županije objavljen Natječaj za upis učenika u prvi razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021.

Natječaj se nalazi na sljedećem linku: https://www.pgz.hr/dokumenti/natjecaji/

Priloženi dokumenti:

Tablica - Natječaj 2020-2021.xls

Uvjeti upisa.pdf

Digitalni školski list

Klikom na link : https://gsio-skolski-list.com/ ili logo posjetite naš digitalni školski list

Jesi li zadovoljan nastavom na daljinu?

« Srpanj 2020 »